Projektai

Projektai

Jeigu prieš 200 metų Kulių miestelį atrado ir įvertino knygnešiai, ko laukia šiuolaikinis žmogus? Vaižganto ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės pėdsakais pažymėto miestelio bendruomenė atveria istorinius pastatus ir savitas kultūrines tradicijas visuomenei. Atkūrėme tai, ką dar XVIII a. Kuliuose paliko jėzuitai – autentišką bažnyčios ūkinį pastatą su puikiai išsilaikiusia virene. Virenė  – išskirtinė namo architektūros detalė, jaukumo ir bendruomenės simbolis.

Turtinga Kulių krašto istorija bendruomenės ir menininkų pastangomis perduodama ne tik ekskursijose ir pasakojimuose, bet ir įvietinto meno kūriniuose. Kultūros, istorijos, šiuolaikinio meno ir gamtos pažinimo galimybes vasaros viduryje Kuliuose apjungia tęstinis „SOFIJOS“ festivalis. Tai šalies mastu žinomas renginys, skatinantis tarptautines kūrybines partnerystes ir viešų erdvių kūrimo iniciatyvas mažame Žemaitijos miestelyje. Festivalio dėka Kuliai jau yra žinomas taškas šiuolaikinio meno kūrėjų rezidencijų žemėlapyje.

Kamerinėse, istorinėse „Kultūros virenės“ erdvėse Kulių bendruomenė įsitrauks į kūrybines veiklas drauge su menininkais, mėgausis klubų veikla, parodomis, paskaitomis, edukacijomis, socialinio teatro projektais, degustacijos ir neformaliu bendravimu prie virenės.

Miestelio kūrybinę dvasią praturtina ne tik kultūrinis ir istorinis palikimas, bet ir gamtiniai resursai – Kuliai yra geriausia pradžios stotelė norintiems geriau pažinti greta miestelio esančią, keliautojų neatrastą, mitais ir legendomis apaugusią Reiskių tyro pelkę.

INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ

Projektas „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“

Projekto vertė:  968 406,00 Eur

Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų programos „Kultūra“ skiriamos lėšos sudaro 715 924,40 Eur

Plungės rajono savivaldybės administracija šiam projektui vykdyti skyrė 145 900 eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021 m. rugsėjo 22 d. – 2024 m. kovo 22 d.

Projekto vykdytojas: Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas“

Projekto partneriai: Plungės rajono Kulių kultūros centras, VŠĮ „Domus alba“, VŠĮ „Taško“ teatras, VŠĮ „Kintai Arts“, M. K. Čiurlionio namai, Asociacija „Mano miestas Klaipėda“, MB Classics – Opera Opus, Company B. Valiente, Plungės rajono savivaldybės administracija, VŠĮ „Klaipėdos jaunimo teatras“, Plungės rajono Kulių gimnazija.

Techninio tvarkybos darbų projekto autorius: architektas Aurimas Baužys.

Statybos rangovas: UAB „Virbarta“.

Skip to content