Kuliuose paminėta Laisvės gynėjų diena

Kuliuose paminėta Laisvės gynėjų diena

Sausio 12-osios vakarą Kultūros virenėje į „Prisiminimų vakarą su Sausio 13-osios dalyviais“ pakvietė Kulių kultūros centro Kulių krašto muziejus.

Jaukus vakaras prie garuojančio arbatos puodelio sušildė atmintį ir savo prisiminimais dalintis kvietė visus susirinkusiuosius. Ypatinga dėkojame Kulių gimnazijos mokytojos Jolantos Pieškuvienės mamai Janinai Puronienei už jautrų pasakojimą apie įtampos kupiną Sausio 13-osios naktį Konarskio g. kai buvo užimamas Lietuvos radijo ir televizijos pastatas, kuliškiams Jonui Žviliui – už prisiminimus saugant tuometę Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį seimą, Vidmantui ir Daivutei Petrauskams bei Arvydui Liutikai – už studentiško polėkio kupinas istorijas apie Sausio 13-osios ir vėlesnėmis naktimis saugotas Sitkūnų radijo bei Juragių radijo ir televizijos retransliacijos stotis Kauno rajone, nes būtent iš ten nutrūkus signalui iš Vilniaus į Lietuvą sklido žinios radijo ir televizijos bangomis. Nuoširdus ačiū vakarą moderavusiai, o 1991-ųjų Sausio 13-ąją pačioje Aukščiausiojoje Taryboje dirbusiai Daivai Srėbaliūtei.

Vienybės jausmą po Kultūros virenės skliautais dainomis kūrė moterų ansamblis „Baltos ievos“, arbata vaišino Kulių krašto bendruomenė „Alantas”.

Nuotraukų autoriai Kulių krašto muziejus ir Kulių kultūros centras.

Skip to content