Tarptautinės kultūrinės patirtys užgimusios scenoje Kuliuose

Tarptautinės kultūrinės patirtys užgimusios scenoje Kuliuose

Kulių krašto bendruomenei „Alantas” vykdant projektą „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose” į vieną sceną pakviesti žinomi Lietuvos ir Norvegijos menininkai. Tokių susitikimų rezultatas – netikėti, ekspresyvūs ir jaudinantys meno produktai, kuriuose susilieja norvegų ir lietuvių kultūros.

Projekto partneriais sutikę būti iš Norvegijos kilę choreografė, šokio pedagogė Gunhild Bjørnsgaard ir kompozitorius Thomas Strønen kartu Taško teatro aktoriais bei šokėjais iš Lietuvos, ir Norvegijos sukūrė meditatyvų šokio, ir garso kūrinį „Tylos pėdsakai”, kurio premjera įvyko 2023 m. liepos mėnesį vykusio Sofijos festivalio metu. Šio choreografinio koncerto ašis – aktoriams ir kūrėjams iškilęs klausimas – ar mūsų pasaulyje dar egzistuoja tyla? Ar tylą galima išgirsti? Galbūt ji niekam nebereikalinga? Dramaturginį kūrinio pagrindą sudaro pokalbiai su Kulių miestelio gyventojais. Atsakydami į klausimus jie svarstė, kas jiems šiandien aktualiausia, kas yra tyla ir ar ji įmanoma dabar, kai pasaulis toks neramus. Pasirodymą lydėjo fotografijų ir interviu ištraukų paroda.

Kūrybinė „Tylos pėdsakai” komanda:

Choreografė Gunhild Bjørnsgaard/Company B. ValientE, kompozitorius Thomas Strønen (Norvegija), „Taško teatro“ aktoriai: Solveiga Reklaitytė, Donatas Mickūnas, Jūratė Martinaitytė, Karolina Kuzborska Urbonė, Kristupas Birzietis, Samanta Pinaitytė.

Taip pat projekto metu, bendros meninės idėjos realizavimui susibūręs lietuvių ir norvegų muzikantų ansamblis „Nepaklusnieji“, 2023 m. liepos 1 d. Kulių kultūros centre pakvietė į jaukų, jausmingą ir svajingą vakarą – misteriją, kai „Peras Giuntas susitinka Čiurlionį”.

Publika klausėsi norvegų kompozitoriaus Edwardo Griego ir mūsų tautos genijaus Čiurlionio kūrinių, teatro bei kino aktoriaus Alekso Kazanavičiaus skaitomų ištraukų iš Čiurlionio laiškų ir dienoraščių, taip pat ir fragmentų iš H. Ibseno dramos „Peras Giuntas“.

Misteriją atliko: Sivert Holmen (Hardangerio smuikas, Norvegija), Ingrid Lingaas (langleikas, Norvegija), Ingrid Standal (melodeonas, Norvegija), Mihkel Kerem (smuikas, Estija), Natania Hoffman (violončelė, JAV). Vytautas Oškinis (fleita, Lietuva), Žilvinas Brazauskas (klarnetas, Lietuva), Monika Kiknadzė (altas, Lietuva), Sonata Zubovienė (fortepijonas, Lietuva), Rokas Zubovas (fortepijonas, Lietuva). Dirigentas – Vegard Nielsen (Norvegija). 

Dėkojame projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose” Norvegijos partneriams Gunhild Bjørnsgaard/Company B. Valiente, Thomas Strønen, Opera Opus už vertingas scenos patirtis ir tarptautinius scenos produktus, unikaliai apjungusius dviejų šalių kultūras.

Projektas įgyvendintas pasitelkiant Europos ekonominės erdvės finansinių mechanizmų programos „Kultūra“ lėšas.

Skip to content