Muzikinis vakaras „Sofijos pasaulis”

Muzikinis vakaras „Sofijos pasaulis”

Birželio 𝟖 𝐝. 𝟏𝟖:𝟎𝟎 𝐯𝐚𝐥., Kultūros Virenėje skambės Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės žemaitiški tekstai, kuriuos skaitys saksofonininkas Petras Vyšniauskas ir MK. Čiurlionio bei jo amžininkų muzikos improvizacijos atliekamos pianistės Aleksandros Žvirblytės.
P. Vyšniausko ir A. Žvirblytės duetas – tai klasikos bei improvizacijos meno sintezė. Dvi ryškios asmenybės, atėjusios iš skirtingų pasaulių, žaisdamos ir provokuodamos kuria naują lydinį. Gimsta nauja muzika- unikali ir netikėtai organiška.
Legendinio Lietuvos saksofonininko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Petro Vyšniausko ir tarptautinį pripažinimą pelniusios pianistės Aleksandros Žvirblytės duetas nuolat scenoje bendradarbiauja nuo 2016 metų. Duetas yra pristatęs visą eilę unikalių projektų, su dideliu pasisekimu skambėjusių įvairiose koncertų salėse Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JK, Pietų Korėjoje, transliuojamų LRT.

Petras Vyšniauskas :

“ Aš ne Žvirblytė, bet skraidau. Aš ne Klasika, bet suradau, nieko laisvesnio ir nieko puikesnio aš nemačiau. Jaučiau. Laikas bėga, vėl noriu kilt.“

Aleksandra Žvirblytė:

“Groti tai, ką gerai žinai ir tuo pat metu nežinoti, kur tave nuneš fantazija. Leistis provokuojamai ir provokuoti, taip ateiti į minties laisvę. Tikras meninis transas.”

Festivalio veiklas dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės raj. savivaldybė.

Skip to content