Parodų atidarymas Kultūros virenėje

Parodų atidarymas Kultūros virenėje

Dailininkas Eimutis Markūnas parodoje pristatys šiais metais sukurtus tapybos darbus, kurie kartu su grafikos darbais sudaro kolekciją „Transfuzijos“, kas reiškia „ perpylimas , perliejimas“. Autorius apibūdina savo tapymo braižą ( stilių ) kaip psichinio automatizmo sferą, kai įgyta gyvenimo patirtis, gesto pagalba, vienaip ar kitaip nugula ant drobės sudarydama realias formas ir struktūras esančias gamtoje, taip iš vienos pusės atsiremdamos į realų gyvenimą, iš kitos sudarydamos siurrealistinį vaizdą. Grafikos darbai sukurti tokiu pat automatizmo principu, tačiau kadangi jie monochrominiai, turi daugiau atpažįstamu realistinių elementų. Darbai atlikti akriliniais dažais panaudojant autoriaus individualią techniką – tapyba grafitu. Grafikos darbai taip pat sukurti personaline technika. Paroda tai tik maža dalis darbų iš kolekcijos „Miesto spalvinis kodas Juoda“ .

Skulptorius Mykolas Sauka eksponuos medžio skulptūras – fragmentus iš „Vaikų kambario”. „Vaikų kambariu vadinu medinių skulptūrų grupę, kuri nuolat pasipildo naujomis skulptūromis arba sumažėja. Tai vienas darbas, kuris keičiasi ir niekad nebus baigtas. Judėjimas link abstraktaus tikslo, kuris turi būti nepasiekiamas..“, sako M. Sauka.

Skulptorius Mykolas Sauka 2014 m. baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, o šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje, reziduoja Skulptūros ir vitražo centre. Nuolatinę vietą Kuliuose jau rado išskirtinės skulptoriaus M. Saukos įvietinto meno skulptūros, įprasminusios viešąsias miestelio erdves –kūriniai „Suolelis Sofijai“, „Vaikas ir citrina“ ir „Tekstūra“.

Rengėjas: Sofijos festivalis.

Skip to content