Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę

Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę

Ar žinote, kur tyvuliuoja ežeras ant kalvos, apsuptas tarsi tundroje augančių, išsiraičiusių pušelių? Kur 8 metrų gylio akivarų apsuptyje namus sau rado pulkai gervių, o kemsynų atokaitoje sirpsta vaivorai?

Kviečiame į unikalų patirčių turą į prie Kulių miestelio esančią Reiskių tyro pelkę, kuri yra didžiausias Žemaitijoje pelkinis kompleksas, užimantis apie 800 ha. Tad Jūsų lauks rytas tarp gausybės akivarų, ežerėlių, išvysite Reiskių ežero akį, unikalią augaliją ir gyvūniją, pailsėti ir papusryčiauti galėsite kiek aukštesnėse vietose susiformavusiose salose. Norint čia patekti, reikia keliauti su vietiniais – jie žino kelią ir pirmyn, ir atgal. Pasakojama, kad būtent čia kelio atgal pokario metais dažnai nerasdavo saugumiečiai, girdėję, kad kažkur šioje pelkėje slepiasi partizanai…Todėl po tundrą primenantį gamtos kampelį Jus lydės patyręs vadovas, papasakosiantis autentiškų vietinių pasakojimų, susijusių su šia vieta.

Turistams skirto tako ar apžvalgos bokšto Reiskių tyre nėra. Tad turėkite guminę avalynę, šlapynėse turėsite galimybę eiti su negrimztančiais pelkių batais.

Grupė renkasi Plungės r., Kulių mstl., prie J. Tumo-Vaižganto g. 6 esančioje automobilių aikštelėje, iš kur į turo pradžios vietą, lydint grupės vadovui, vyksite savo automobiliais.

Trukmė ~3 val. Kaina asmeniui – 10 eur.
Organizuojama tik nedidelei grupei.
Būtina registracija el. p. kulturosvirene@gmail.com
Tel pasiteirauti: +370 611 14410.

Skip to content