Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę

Patirčių turas į Reiskių tyro pelkę

Vėl kviečiame Jus į nekasdienių patirčių turą 2023 m. rugsėjo mėn. 9 ir 10 dienomis, nuo 9 val.
Ar žinote, kur tyvuliuoja ežeras ant kalvos, apsuptas tarsi tundroje augančių, išsiraičiusių pušelių? Kur 8 metrų gylio akivarų apsuptyje namus sau rado pulkai gervių, o kemsynų atokaitoje sirpsta spanguolės?
Kviečiame į unikalų patirčių turą į prie Kulių miestelio esančią Reiskių tyro pelkę, kuri yra didžiausias Žemaitijoje pelkinis kompleksas, užimantis virš 800 ha. Tad Jūsų lauks rytas tarp gausybės akivarų, ežerėlių, išvysite Reiskių ežero „akį”, unikalią augaliją ir gyvūniją, pailsėti ir papusryčiauti galėsite aukštesnėse vietose susiformavusiose salose.
Norint čia patekti, reikia keliauti su vietiniais – jie žino kelią ir pirmyn, ir atgal. Pasakojama, kad būtent čia kelio atgal pokario metais dažnai nerasdavo saugumiečiai, girdėję, kad kažkur šioje pelkėje slepiasi partizanai…
Todėl po tundrą primenantį gamtos kampelį Jus lydės patyręs vadovas, papasakosiantis autentiškų vietinių pasakojimų, susijusių su šia vieta.

Turistams skirto tako ar apžvalgos bokšto Reiskių tyre nėra.
BŪTINI GUMINIAI BOTAI.
Šlapynėse aplink akivarus turėsite galimybę eiti su negrimztančiais pelkių batais – taip tyro „akis” galėsite apžiūrėti iš labai arti.

Nuotraukos A. Riebždaitės ir Kulių krašto bendruomenės „Alantas”.

Skip to content