Paskaita-pokalbis: „Kam iš viso žmogui reikalinga TA akademinė muzika?”

Paskaita-pokalbis: „Kam iš viso žmogui reikalinga TA akademinė muzika?”

Sofijos pavasaris ir toliau kviečia festivalio lankytojus į kamerinius susitikimus Kultūros virenėje, kuriuose įvairios srities profesionalai kalba ir kviečia diskutuoti apie literatūrą, meną ir kūrybą.

𝐆𝐞𝐠𝐮𝐳̌𝐞̇𝐬 𝟐𝟓 𝐝. iškart po Klaipėdos kamerinio orkestro pasirodymo Kulių kultūros centre, 𝟏𝟗:𝟑𝟎 𝐯𝐚𝐥. pakviesime jus į Kultūros virenę susitikti ir pasikalbėti su vienu žymiausių lietuvių violončelininkų, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu – Mindaugu Bačkumi.

𝐒𝐮𝐬𝐢𝐭𝐢𝐤𝐢𝐦𝐞 „𝐊𝐚𝐦 𝐢𝐬̌ 𝐯𝐢𝐬𝐨 𝐫𝐞𝐢𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠𝐚 𝐭𝐚 𝐚𝐤𝐚𝐝𝐞𝐦𝐢𝐧𝐞̇ 𝐦𝐮𝐳𝐢𝐤𝐚“ kalbėsime apie muziką ir M. Bačkaus muzikinę kelionę, pastaruosius 14 metų besitęsiančią Klaipėdos kameriniame orkestre, tarpusavio ryšių stebuklus, gimusius jame, muzikuojančią šeimą, sąsajas su savo šaknimis, kartais nuviliantį žiūrovą bei širdyje rezonuojantį mylimo instrumento virpesį.

M. Bačkus – charizmatiška ir ryški asmenybė meno pasaulyje. Nors šiuo metu gyvenimą kuria Klaipėdoje, muzikinės biografijos įrašai liudija apie turtingą tarptautinį kūrybinį kelią: studijavo Karališkajame muzikos koledže Mančesteryje (Didžioji Britanija), tobulinosi meistriškumo kursuose Vokietijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Tapęs Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovu inicijavo vienintelį šalyje nepaprasto pasisekimo sulaukusį tarptautinį violončelės festivalį ir violončelės akademiją.

Nors vadinamas vienu iš barokinės violončelės tradicijos kūrėjų Lietuvoje, M. Bačkus drąsiai peržengia muzikavimo standartus. Siekdamas išbandyti vis naujus garso pasaulius, jis bendradarbiauja su šiuolaikinę muziką kuriančiais kompozitoriais, violončelės skambesiui atveria džiazą, teatrą, šiuolaikinį šokį, elektroninę ir roko muziką.

Asmeninės savybės – neakademiškas mąstymas, atvirumas, drąsios naujų spalvų paieškos darniai rezonuoja ir M. Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro, repertuaro pasirinkimuose. M. Bačkui vadovaujant orkestras parengė daugiau nei 500 įvairaus žanro koncertinių programų su pasaulyje pripažintais atlikėjais tiek Klaipėdos koncertų salėje, tiek kitose šalies ir užsienio scenose.

Renginį organizuoja: Sofijos festivalis.

Festivalio veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės raj. savivaldybė.

Skip to content