Tarptautinių parodų atidarymas “Kultūros virenėje“

Tarptautinių parodų atidarymas “Kultūros virenėje“

Kamerinėse, jaukiose „Kultūros virenės“ erdvėse liepos 6 dieną bus atidarytos trys tarptautinių kūrėjų ekspozicijos:

„Kultūros virenės” 1-ame aukšte veiks dvejų kūrėjų parodos „Antropocenas šiuolaikinio dailininko akimis”

Autoriai: tapytojas Zdenek Danek (Čekija) ir menininkė, scenografė Renata Valčik (Lietuva).

Iš Čekijos į Kulius atvyksta savo šalyje puikiai žinomas ir populiarus tapytojas, Bartos taikomosios dailes universiteto ir Prahos dailes akademijos absolventas Zdenek Danek. Savo kūryboje menininkas plėtoja kraštovaizdžio temas, jo paveiksluose atsispindi gamtos ir civilizacijos susidūrimas. Tapytojui nesvetima ironija ir humoras, o dalis parodos darbų antropoceno tema nutapyti specialiais dažais, sugeriančiais anglies dvideginį. Kūrėjas daug laiko praleidžia gamtoje, nes ant specialiai apdirbtų medžio lakštų tapo tik iš naturos. Nors jo įkvepimo šaltinis – konceptualusis menas, Z. Danek tapyboje lieka ištikimas savo pamėgtam ir ištobulintam realizmo stiliui. Daugiau apie autorių ir jo darbus: http://zdenekdanek.net.
Dalį Z. Danek darbų pasibaigus parodos laikui bus galima įsigyti. Paroda veiks iki rudens vidurio.

Aktyvi Lietuvos dailininkė, scenografe Renata Valčik „Kulturos virenėje” pristatys savają antropoceno interpretaciją. Ji pristatys piešinių ciklą „Ex manum” (lot. „Is rankos”) tai ironiškas, alegorinis žmogaus veiklos vaizdavimas. Pamatysite trimačius sumažinto mastelio modelius, eksponuojamus specialiai susimuliuotoje architektūrineje erdvėje. Renatos Valčik ekspozicijoje išvysite tris įmanomus mūsų pasaulio variantus: tikrosios gamtos, žmonių planetos ir planetos su žmogaus veiklos rezultatais.
Renata Valčik kuria scenografiją spektakliams, filmams, meno parodoms, jos kūrybai būdinga išgryninta erdvė, taikli šviesos ir spalvų dermė.

Atidarymo vakaro metu galėsite susitikti su kūrėjais, išgirsti jų pasakojimus apie parengtas ekspozicijas, bei užduoti rūpimus klausimus. Dalis parodose eksponuojamų darbų sukurta menininkų rezidencijų Kuliuose metu.

Parodų ir rezidencijų „Antropocenas šiuolaikinio dailininko akimis” veiklas dalinai finansuoja EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų programa „Kultura”. Parodų Kuliuose ko-organizatorius: VšĮ „Kintai arts”.

Skliautuotame „Kulturos virenės“ rūsyje bus pristatyta garsovaizdžio instaliacija. „Tėkmė ir laikas“

Autoriaii: Tomoo Nagai (Japonija) ir Renata Valčik (Lietuva).

Scenografė, dailininkė Renata Valčik ir japonų perkusininkas, kompozitorius Tomoo Nagai yra jau ne vieną bendrą darbą pristatęs kūrėjų duetas. Papildydami vienas kito talentus, Tomoo ir Renata savo instaliacijų lankytojus nustebina paslaptingomis, minimalistinėmis formomis, netikėtais garsais ir autentiškais vaizdu bei garsų deriniais. Garso dizaineris Tomoo Nagai kuria muziką filmams, teatrui, meniniams performansams ir viešosioms erdvėms, grodamas mušamaisiais koncertuoja visame pasaulyje. T. Nagai Sofijos festivalyje lankysis jau antrą kartą, jo anksčiau sukurta įvietinta skulptūra jau praturtino Kulių viešąsias erdves.

Parodos atidaryme dalyvaus ir su meno gerbėjais susitiks abu ekspozicijos autoriai.

Parodos organizatorius VšĮ „Domus alba“. Parodą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodų lankymas nemokamas.

Projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose“ įgyvendinimą, pagal programa „Kultūra“ finansuoja Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Projekto vykdytojas: Plungės rajono Kulių krašto bendruomenė „Alantas“.

Projekto partneriai: Kulių Kultūros centras, VšĮ “Domus alba“, Taško teatras, VšĮ Kintai Arts Residency, M. K. Čiurlionio namai, Asociacija mano miestas Klaipėda, MB Classics – Opera opus (Norvegija), Company B. Valiente (Norvegija), Plungės rajono savivaldybė, Klaipėdos jaunimo teatras, Kulių gimnazija.

Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą.

Skip to content